פודושינקאן - על הדוג'ו

מעונין להצטרף?

אומנויות הלחימה הנלמדות ומתורגלות בדוג'ו פודושינקאן אינן מחייבות רקע מוקדם או נסיון כלשהוא באומנויות לחימה בכלל. כמובן שרקע כזה יכול לתרום להשתלבות התלמיד וקצב התקדמותו, אך איננו הכרחי.

כושר גופני אינו תנאי להצטרפות – התקדמותו של תלמיד תלוייה יותר בהתמדתו ובמספר הפעמים שהוא חוזר ומבצע את מה שלמד. כמובן שיש להצטייד באישור לאימון מרופא. כח גופני ויכולות פיזיות פיסיות אינם מהווים כל תנאי להצטרפות לאימונים, וגם אינם דרושים לצורך האימון. אומנויות לחימה אלה מתמקדות בפעילות נכונה ומדוייקת ותזמון נכון של תגובה ללא הפעלת כח רב, וגם לא במהירות בשלבי הלימוד המוקדמים. התבוננות בפעולתם של אומני לחימה מנוסים תגלה שכמעט אינם משקיעים מאמץ – האנרגיה מגיעה מה-"הארה", באיזור הבטן התחתונה, שהפעלתו בצורה הנכונה בשילוב עם נשימה נכונה מספקים את האנרגיה הנדרשת – ללא אימוץ השרירים לצורך הפעלת כח פיסי.

האימון באומנויות אלו מתאים לגברים ונשים ,נער וילדים כאחד, ומיועד למי שמעוניין בפעילות הכוללת פיתוח גמישות הגוף וחוזקו, שיפור מתמיד של יכולות ריכוז ושליטה רוחנית ופיתוח שליטה בכלי נשק מסורתיים בשילוב עם אומנות לחימה שונה ומיוחדת במינה. בין המתאמנים ניתן למצוא בעלי רקע באומנויות לחימה אחרות שביקשו להרחיב את אופקיהם ולהתמחות בשימוש בכלי נשק יפניים מסורתיים ואחרים שלא עסקו באומנות לחימה כלשהי מימיהם.

תכנית האימונים הינה אינדיבידואלית, כלומר כל מתאמן לומד ומתקדם בקצב האישי שלו, לפי הזמן וכמות האימונים שהוא מבצע, כושרו הגופני וקצב השיפור האישי. אין קורסים שנפתחים במועדים מסוימים – ניתן להצטרף לאימונים בכל זמן שהוא. המתאמן יכול לבחור באילו ענפים ברצונו להתאמן  ואת כמות האימונים המתאימה לו – פעם  פעמיים או יותר בשבוע בכל ענף.

אין גם צורך בהתחייבות כלשהי מראש. הנך מוזמן/ת לאימון התנסות חינם, ונשמח אם תחליט/י להמשיך ולהתמיד באימונים. אין צורך גם בהצטיידות מיוחדת - אנו נספק לך את הציוד הדרוש לאימון, וביגוד ספורט כלשהו יתאים בהחלט. שגרת האימונים מגוונת באירועים רבים של סמינרים, ימי אימון מרוכזים, תחרויות, אליפויות ועוד.

חזרה לראש להדף

כתבו עלינו

מתוך מקומון " ירוק " -כפר סבא 3/6/11:


חזרה לראש להדף

כללי בטיחות והתנהגות בדוג'ו

בטיחות:
 • לפני האימון יש לבדוק את תקינות הציוד ובטיחותו: חרב : יש לבדוק שה-מקוגי (פין הביטחון בניצב החרב) נעוץ היטב בתוך הניצב ואינו בולט החוצה. כלי נשק מעץ: יש לבדוק ולוודא שהכלי תקין ושלם וללא שברים בעץ וסיבים חשופים.
 • אין להתאמן בתנוחות ישיבה על הברכיים ללא מגיני ברכיים.
 • אין לגעת בשקעים חשמליים, אביזרים או כל ציוד אחר שאינו שייך ישירות לאימון.
 • ניקוי חרב יתבצע בישיבה על הברכיים כשהחרב מופנית לכוון הקיר.
 • לפני כל שליפה של החרב, חיתוך או שימוש אחר בכלי נשק יש לוודא שאין אדם במרחק פגיעה.
 • אין לבצע שום תרגיל או טכניקה ללא הנחיית המדריך או המאמן.
 • בכל בעיה, הרגשה לא טובה, חולשה גופנית או כאב יש לפנות ללא דיחוי למדריך.

התנהגות במהלך אימון:
 • במידה ותלמיד מאחר ומגיע לאחר תחילת האימון , יש להתלבש בחדר ההלבשה להכנס לאולם לבוש בבגדי אימון, לקוד קידה בכניסה לאולם, ולהניח את חפציו מיד בתחילת האולם .מייד עם הכניסה, יש לקוד קידה ל-Shomen, קידה לחרב (באימון איאיידו) וקידה למורה. משהחזיר המורה קידה, יצטרף התלמיד לאימון.
 • שתיה במהלך האימון – יש לשתות מפעם לפעם בהפסקות שתיה שיינתנו על ידי המורה.
 • אין לצאת מהאולם ולהכנס אליו ללא קבלת רשות.
 • תלמיד שצריךלעזוב את האימון לפני סיומו יבצע את כל הקידות של הכניסה אך בסדר הפוך.
 • יש להמנע כמעט כליל מדיבורים במהלך האימון, ואין לנהל שיחות תוך כדי עבודה עם בן הזוג.

חזרה לראש להדף

טפסים להורדה

 טופס שאלון רפואי

חזרה לראש להדף

על הדוג'ו