ענפי האימונים בפודושינקאן

KENDO

קנדו - דרך החרב.

אומנות הסיוף היפני, אשר נוצרה מהקנג'וטסו. עם תום המלחמות הפיאודליות ביפן במאה ה-17, נאסרו קרבות בחרב אמיתית ופותחו שיטות ואמצעי אימון חדשים על מנת לשמר את יכולות הלחימה של הסמוראים ומאידך ללא פגיעות בנפש ושפיכות דמים. האימון כיום נערך על פי אותן שיטות באמצעות מגינים לרוב חלקי הגוף ובשימוש ב-שינאי – חרב עשויה במבוק גמיש. האימון מפתח ריכוז מירבי, מהירות תגובה וכושר גופני מעולה.

כיום נערכות תחרויות רבות בארץ ובעולם כשהמטרה היא השגת ניקוד תוף פגיעה בנקודות מפתח בגוף. תלמידינו משתתפים באופן קבוע בתחרויות אלו.

מידע נוסף...

בחזרה לראש הדף

IAIDO

IAIDO (איאיידו) הינה אמנות לחימה שמקורה כתת התמחות של ה- Kenjutsu (קנג'וטסו). אומנות האיאיידו פותחה כשיטה הגנתית המשתמשת בחרב היפאנית ("קטאנה", חרב הסמוראי) כנגד התקפת פתע של אויב, במהלך המאות ה- 15- 16 ביפן. מטרתה הייתה לשסף את היריב באבחת חרב אחת, מדוייקת ומהירה מיד תוך כדי שליפה.

האימון באיאיידו כולל לימוד שיטות שונות של שליפת החרב, הדיפת התקפת היריב, הגנות וחסימות, חיתוכים מסוגים שונים ושיטות להחזרת החרב לנדנה. האימון מבוסס על לימוד ותרגול סדרות של תנועות הנקראות "קאטות".

מידע נוסף...

בחזרה לראש הדף

JODO

אומנות לחימה במקל מול חרב שפותחה לפני למעלה מ-350 שנה ע"י Muso Gonnosuke, והתפתחה במהלך תקופת מלחמות השוגונים ביפן (סוף המאה ה- 16, תחילת ה- 17) והייתה סודית במשך שנים רבות. באומנות זו משתמשים ב-ג'ו (杖 ,Jo), מקל העץ קשה באורך 128ס"מ ובקוטר 2.4ס"מ. האימון מתבצע מול יריב החמוש בכלי נשק כגון חרב, ומפתח הבנה מרחבית, תזמון מדויק של תגובה לתקיפה, קואורדינציה ועוד. האימון בפודושינקאן כולל לימוד ותרגול סדרת הקאטות הבסיסית Seitei Gata.

תחרויות רבות נערכות בעולם מדי שנה, ותלמידינו משתתפים בהן באופן קבוע וזכו להישגים (שלוש פעמים מדליית ארד באליפות אירופה).

מידע נוסף...

בחזרה לראש הדף

JOJUTSU

ג'וג'וטסו הינה השיטה בה התאמנו ולחמו הסמוראים ביפן העתיקה. השיטה כוללת התמודדות מול יריב החמוש בכלי נשק שונים. מעבר לתנועה ולחיזוק הקי (אנרגיה) הפנימי של כל אחד, דורש האימון תרגול מתמיד ואינסופי של טכניקות, תזמון מדויק, הבנת מרחק תקיפה והגנה, ואיפיון נכון של היריב שממול.

אמנות לחימה זו פותחה ביפן וריכזה בתוכה את כל הניסיון שנרכש מהלחימה מול החרב היפנית וכלי נשק שונים של התקופה. פתיחתה של יפן למערב הביאה מתחילת המאה ה-20 להפצת אמנויות לחימה אלו גם במדינות נוספות. כיום אומנויות לחימה אלו פופולרית מאד ביפן, ארה"ב ואירופה ולאחרונה חדרו גם לישראל.

מידע נוסף...

בחזרה לראש הדף

קראטה

קרטה - אומנות היד הפתוחה.

קארטה-דו משמש כצורה יעילה להגנה עצמית –האימונים משלבים את כל מערכות הגוף. הם מרכזים את האנרגיה הפיסית והרוחנית לכל פעולה שמבצע המתאמן, ובאמצעותם לומדים החניכים שילוב ותיאום מושלם בין כל חלקי הגוף וניצול מרבי של כוחות הגוף והנפש.

התוצאה הטבעית של אימון נכון היא, שהמתאמן מגיע לרמות גבוהות של שליטה עצמית בגופו וברוחו. המתאמן מתעלה לרמות של ביקורת עצמית, התנהגות מוסרית ויכולת אסטרטגית גבוהה. האימון היום-יומי של איש הקארטה-דו מכוון להעמיד בפניו התנסויות רגשיות מגוונות. התנסויות אלו, שהן מנת חלקו של כל אדם (הצלחות, כישלונות, תסכולים וכו') מחשלות את הגוף והנפש ומחזקות אותם.

לא ניתן לדבר על קארטה-דו או על אומנות לחימה מבלי להזכיר את המימד החינוכי של ענף זה. כל אדם הנכנס לבית ספר שלומדים בו קארטה-דו יחוש מייד באווירה המיוחדת – המתבטאת בהפגנת כבוד הדדי, בלבוש נקי ומסודר, באווירת העבודה הקשה, בהתמדה, החניכים לומדים לכבד את חבריהם ומוריהם ולהתייחס ברצינות רבה ללימודים ולבחינות. כמו כן הם לומדים איפוק, שקט, קור רוח ותוקפנות מכוונת ומאוזנת, תוך שליטה על הגוף והנפש. נושאים כמו ריכוז, תפקוד תחת לחץ וקבלת החלטות במצבי חירום מקבלים טיפול מעמיק במסגרת האימונים באומנויות הלחימה בכלל, ובבית ספרינו בפרט.

קארטה-דו משמש כצורה יעילה להגנה עצמית –האימונים משלבים את כל מערכות הגוף. הם מרכזים את האנרגיה הפיסית והרוחנית לכל פעולה שמבצע המתאמן, ובאמצעותם לומדים החניכים שילוב ותיאום מושלם בין כל חלקי הגוף וניצול מרבי של כוחות הגוף והנפש.

התוצאה הטבעית של אימון נכון היא, שהמתאמן מגיע לרמות גבוהות של שליטה עצמית בגופו וברוחו. המתאמן מתעלה לרמות של ביקורת עצמית, התנהגות מוסרית ויכולת אסטרטגית גבוהה. האימון היום-יומי של איש הקארטה-דו מכוון להעמיד בפניו התנסויות רגשיות מגוונות. התנסויות אלו, שהן מנת חלקו של כל אדם (הצלחות, כישלונות, תסכולים וכו') מכשלות את הגוף והנפש ומחזקות אותם.

מידע נוסף...

בחזרה לראש הדף

ענפי האימונים